Moravský zemský archiv v Brně oznamuje, že Centrum hasičského hnutí Přibyslav (okr. Havlíčkův Brod) hledá archivářku / archiváře

Uvítá pečlivou kolegyni nebo kolegu s praxí do akreditovaného archivu Centra hasičského hnutí s pracovištěm v Přibyslavi, které je (mimo jiné) i sídlem mezinárodní Komise pro dějiny hasičství CTIF, muzea a dokumentace při CTIF.

Nabízí přátelské a neformální prostředí a smysluplnou práci při péči o archiválie a dokumenty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska (funguje také jako centrální spisovna pražského ústředí), včetně jejich archivního zpracování, zprostředkovávání badatelské veřejnosti a napomáhání studiu dějin hasičského hnutí. 

Možnost navazování mezinárodních kontaktů a spolupráce na odborných projektech CTIF.

Očekávají:
● VŠ vzdělání v oboru archivnictví, pomocných věd historických, …
● spolehlivost, pečlivost, poctivost, ochotu k samostatné i společné práci
● zájem o problematiku hasičského hnutí
● schopnost učit se nové věci a osvojit si standardy paměťových institucí (dobrá znalost Základních pravidel pro zpracování archiválií výhodou)
● uživatelskou znalost kancelářských aplikací

Nástup: dle dohody

PŘIHLÁŠKY (včetně životopisu a motivačního dopisu) / DOTAZY zasílejte na adresu Jiří Pátek, ředitel CHH Přibyslav (e-mail: jpatek@chh.cz, tel.: +420 724 263 160).

Vybraní uchazeči budou pozváni k osobním pohovorům.

Odesláním životopisu udělujete Centru hasičského hnutí Přibyslav souhlas ve smyslu zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů (Nařízení EU č. 2016/679), se zpracováním vašich osobních údajů pro účely výběrového řízení na výše uvedenou pozici.