Kontakty – Státní okresní archiv Žďár nad Sázavou

Pracoviště Žďár nad Sázavou
Státní okresní archiv Žďár nad Sázavou
U Malého lesa 4
591 01 Žďár nad Sázavou
GPS: 49°33’33.527″N, 15°55’46.222″E

tel. + 420 566 621 723 (ústředna)
tel. + 420 566 625 571 (ředitel)
mobil. + 420 606 666 733 (ředitel)
e-mail: soka_zdarnadsazavou@mza.cz
e-mail ředitel: kresadlo@mza.cz
ID DS MZA v Brně: p8caixb

Pracoviště ve Velkém Meziříčí
Třebíčská 1540
594 01 Velké Meziříčí
GPS: 49°20’57.386″N, 16°0’1.033″E

telefon a fax: 566 521 306
e-mail: stindl@mza.cz

Úřední hodiny a dny určené pro veřejnost

Pracoviště Žďár nad Sázavou

PO 8,00 – 17,00
ST 8,00 – 17,00
Mimo úřední dny lze bádat po předchozí domluvě. 

Pracoviště Velké Meziříčí

PO 8,00 – 17,00
ST 8,00 – 17,00

Změny úředních hodin

Kudy k nám

Pracoviště Žďár nad Sázavou

Přijedete-li vlakem či autobusem:

Vydáte se z nádraží (autobusové i vlakové nádraží spolu těsně sousedí) směrem k centru po ulici Nádražní. Sejdete z kopce a na první křižovatce se dáte vlevo na Strojírenskou ulici. Budete pokračovat po Strojírenské ulici tak dlouho, dokud se ulici nezačne zatáčet doprava. Hned za zatáčkou poté, co minete autoservis, zahnete doleva na ulici U Malého lesa. Zde již uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).

Přijedete-li vlastním vozem:

  • od Brna (Ostrova nad Oslavou): Pojedete stále rovně a na první světelné křižovatce (U Konventu) odbočíte doleva. Pojedete opět stále rovně (ulice Smetanova a Strojírenská) dokud se silnice nezačne stáčet doprava. Za autoservisem odbočíte doleva na ulici U Malého lesa. Zde už uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).
  • od Jihlavy (Nového Veselí): Po přejezdu mostu nad železniční tratí odbočte doleva, projedete kolem autobusového nádraží a na kruhovém objezdu budete pokračovat po hlavní, směrem na centrum. Sjedete z kopce a na první křižovatce odbočíte vlevo na ulici Strojírenskou. Pojedete po Strojírenské ulici tak dlouho, dokud se ulici nezačne zatáčet doprava. Hned za zatáčkou poté, co minete autoservis, zahnete doleva na ulici U Malého lesa. Zde již uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).
  • od Havlíčkova Brodu (Přibyslavi): Po vjezdu do Žďáru asi po 500 metrech dojedete na pravidelnou čtyřramennou křižovatku, kde odbočíte vpravo na ulici Revoluční. Na další čtyřramenné křižovatce opět odbočíte vpravo na ulici Strojírenskou. Přejedete most přes Sázavu, minete Penny market a na druhé odbočce doprava zahnete (před autoservisem) na ulici U Malého lesa. Zde již uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).
  • od Chrudimi (Ždírce nad Doubravkou, Svratky): Pojedete stále po hlavní silnici. Na první světelné křižovatce pojedete rovně, pak do kopce přes centrum města. Na další světelné křižovatce (U Konventu) zahnete doprava. Pojedete opět stále rovně (ulice Smetanova a Strojírenská), dokud se silnice nezačne stáčet doprava. Za autoservisem odbočíte doleva na ulici U Malého lesa. Zde už uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).
  • od Nového Města na Moravě: Pojedete stále rovně a na první světelné křižovatce (U Konventu) budete pokračovat v přímém směru (ulice Smetanova a Strojírenská), dokud se silnice nezačne stáčet doprava. Za autoservisem odbočíte doleva na ulici U Malého lesa. Zde už uvidíte čtyřpodlažní budovu archivu s modrou fasádou (třetí budova po levé straně).

Pracoviště Velké Meziříčí

Pobočka státního okresního archivu se nachází na adrese Třebíčská 1540. Jde o budovu Agropodniku, a. s., kde sídlí také katastrální úřad. Budova je umístěna v průmyslové části města ležící jižně nad městem směrem na Třebíč. Pěší k nám budou přicházet nejspíše z centra ležícího v údolí stejnojmennou ulicí. Pro dopravu autem směrem od západu, severu i východu doporučujeme sjet do centra a odsud po překonání mostu přes říčku Balinku pokračovat stejnojmennou ulicí směrem na Třebíč. Pro příjezd z jihu zůstává rozhodujícím momentem včasné odbočení z jihovýchodního obchvatu doleva a následné střetnutí se zhruba rovnoběžnou ulicí Třebíčskou. Pokud se řidičům doporučovaný manévr nepodaří, platí po příjezdu na světelnou křižovatku v údolí pokyny pro příjezd z ostatních světových stran.